Aktualności

Spokój wewnętrzny. Dekalog wolnej, świadomej kobiety!

Listopad 2, 2018

Osobiście uważam iż harmonia i spokój są jednymi z najważniejszych wartości w życiu. To wewnętrzne poczucie błogości i spokoju daje ogromną siłę w życiu. Człowiekowi akceptującemu i ufającemu  żyje się łatwiej. Jak natomiast wypracować sobie tą pewność, że wszystko jest tak jak ma być. Jak pozbyć się leków, chciejstwa, presji, poczucia niedostatku, narzekania, krytykowania, zazdrości czy innych uczuć, zachowań, które odbierają nam energię i ograbiają z harmonii…? Odpowiedz jest bardzo prosta, ale często to co najprostsze trudno jest człowiekowi zrozumieć. Po prostu odpuść i zacznij być tu i teraz. Skup się na byciu tu i teraz oraz powrocie do świadomości serca. Odpuść wszelkie kategoryzowanie, porównywanie, ocenianie. Przyjrzyj się sobie uważnie i szczerze odpowiedz sobie na pytanie co Cię z tej energii i spokoju ograbia? Być może ty sama sabotujesz swoje szczęście…? Może dążysz do czegoś co w rzeczywistości wcale nie jest Twoje? Może chcesz być kimś kim nigdy nie będziesz? Każdy z nas ma unikalny zbiór cech, zasobów, talentów. Każdy jest wspaniały i wyjątkowy na swój sposób. Jesteśmy unikalni. Każda osoba jest absolutnie wyjątkowa!

Zacznij:

Kochać , szanować i doceniać siebie.

Mów i myśl o sobie tylko dobrze, akceptuj siebie taką jaka jesteś. Porzuć ocenianie i porównywanie.

Tak jak dbasz o innych, troszcz się także o siebie z czułością i uważnością! Zacznij sobie dawać miłość, uwagę, troskę, akceptację.

Uśmiechaj się do siebie.

Nie wypieraj i nie neguj emocji, które się w Tobie pojawiają.

Sprawiaj sobie drobne przyjemności.

Z miłością dbaj o swoje zdrowie i ciało bowiem one są odzieniem dla Twej duszy.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Przebywaj wśród osób, które dobrze Ci życzą i Cię wspierają.

Przepracuj i uwolnij wszystkie negatywne emocje z dzieciństwa jak żal, poczucie winy, wstydu, niesprawiedliwości. One zatruwają Cię od środka. Wybacz sobie i innym winy a staniesz się wolna.

Słuchaj swojego serca i wewnętrznej bogini, która w Tobie drzemie. O czym marzysz? Czego pragniesz? Na co sobie nie pozwalasz? Czego nie jesteś godna? Pozwól sobie CZUĆ!

Bądź prawdziwa i autentyczna. Zawsze postępuj w zgodzie ze sobą. Nie bój się oceny czy zdania innych. Wyznaczaj własne ścieżki.

Karm się tym czego potrzebuje Twoja dusza.

Oczyszczaj swoje myśli z negatywności i przyciągaj to co dobre, jasne, czyste, prawe.

Zauważaj piękno wokół siebie.

Postępuj w zgodzie z własnym sercem i w myśl zasady ”Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”.

Praktykuj wdzięczność za każdą pozornie drobną rzecz. Jej moc jest ogromna!

Módl się  jeśli potrafisz do Boga, Aniołów, Matki Boskiej, Najwyższego Źródła. Proś a będzie Ci dane!

Amen

You Might Also Like...